Blog Educativo.pl Menu

Link:

Kolejne zmiany w DevCenter

w kategoriiWindows Phone przez Grzegorz Jamiołkowski
Skomentuj

wp2Zapewne każdy wie, że Microsoft wszelkie zmiany do systemu Windows Phone wprowadza bez pospiechu, ale sukcesywnie. Celem jest lepsze wykrycie wszelkich nieścisłości, błędów i doszlifowanie produktu końcowego. Tak było z wprowadzeniem aktualizacji do Windows Phone 7.8, czy ostatnich aktualizacji dla wersji 8. Podobnie jest w przypadku Windows Phone Dev Center http://dev.windowsphone.com, ostatnie wprowadzone zmiany będą na pewno przydatne dla developerów.

Łatwiejsze zarządzanie plikami XAP

Microsoft uprościł i ujednolicił zarządzanie wieloma plikami XAP dla aplikacji w procesie weryfikacji. Z racji tego, iż wielu developerów publikuje do Windows Store kila wersji tej samem aplikacji (zarówno dla linii 7.x jak i 8.x) od teraz działania w tym obszarze będą jaśniejsze w obsłudze. Zastępowanie, usuwanie czy dodawanie nowych plików XAP dla danej aplikacji stało się wygodniejsze i klarowne.

Zarządzanie certyfikatami Microsoft Push Notification Service (MPNS)

Aby aplikacja mogła używać opcji push, musi być powiązana z certyfikatem, którego używa usługa na zdalnym serwerze. Zmiany w miejscu powiązania certyfikatu z aplikacja pozwolą na szybsze i efektywniejsze przejrzenie posiadanych certyfikatów (data, podpis).

Podsumowanie publikacji

Strona Review w opcjach publikacji aplikacji do Windows Store przedstawia w jednym miejscu cały obraz stanu. Dostajemy szybki i szczegółowy podgląd na naszą aplikację przed publikacją. Otrzymujemy: szczegóły stanu publikacji na daną chwilę; informacje o aplikacji jak cena, wersja demo, dostęp do regionów; dane o pliku XAP – system, rozdzielczości, wersja; wykryte błędy w aplikacji.

Microsoft stara się dostosowywać Windows Phone Dev Center do potrzeb programistów. Zapewne każdego ucieszą zmiany i ułatwienia. Oby było ich jak najwięcej i liczę, że następne zmiany przyniosą z sobą możliwość zarządzania komentarzami do opublikowanej aplikacji w Windows Phone Store.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.