Blog Educativo.pl Menu

Link:

Zabezpiecz system Windows

w kategoriiWindows przez Educativo
Skomentuj

bezpieczeństwo windows av blogCodziennie tysiące komputerów jest atakowanych przez hakerów, a osobiste informacje i zdjęcia trafiają do internetu. Prawidłowa konfiguracja systemu umożliwi skuteczną ochronę przed zagrożeniem. Do katalogu Educativo dodaliśmy dwa nowe kusy, które pomogą zabezpieczyć prywatność użytkowników Windows 7 i Windows 8.

Bezpieczeństwo systemu Windows 7 i Bezpieczeństwo systemu Windows 8 to szkolenia opracowane przez Marcina Szeligę, cenionego specjalistę z zakresu bezpieczeństwa systemów Microsoft. W trakcie kursów krok po kroku omawiane są zasady bezpiecznej administracji urządzeniami z systemem Windows, prawidłowej ochrony danych (prywatnych i firmowych) oraz pokazane są skuteczne sposoby zabezpieczania komputera przed zagrożeniami z sieci.

Zwykły użytkownik nie wykorzystuje większości zabezpieczeń dostępnych w systemie Windows. Na ogół działania mające chronić komputer kończą się na instalacji skanera antywirusowego. Tymczasem jest to za mało, aby w pełni bezpiecznie korzystać z internetu, nie obawiając się o swoją prywatność.

Wśród typowych zagrożeń dla bezpieczeństwa znaleźć możemy te wynikające z zaniechania użytkownika. Ustawianie zbyt łatwego hasła dostępu, czy też nie dokonywanie systematycznych aktualizacji oprogramowania i systemu, powoduje, że na komputerze znajduje się coraz więcej luk, przez które haker może zaatakować.

Niezalecane jest też instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł i korzystanie z ich nielegalnych wersji. Instalatory mogły zostać zmodyfikowane, wprowadzając obok programu także kod, który pozwala hakerowi na przejęcie systemu. Uruchomienie wrogiego kodu może nastąpić jeszcze przed rozpoczęciem działania skanera antywirusowego! W ten sposób prywatny komputer może nieświadomie stać się tzw. „maszyną-zombie”, która wykorzystywana jest następnie do kolejnych ataków na inne komputery i serwery. 

Ukończenie kursu z zakresu zabezpieczania systemu Windows gwarantuje zdobycie wiedzy niezbędnej do zabezpieczenia komputera. Postępując zgodnie z wytycznymi trenera użytkownik systemu Windows ma pewność, że nie stanie się celem ataku, a jego dane nie trafią w niepowołane ręce.

Copy of Bezpieczeństwo systemu

Do 21 września kursy dostępne są 20% taniej z kodem: BezpiecznyWindows

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.