Blog Educativo.pl Menu

Link:

Czym jest Windows Server 2008?

w kategoriiWindows Server przez Educativo
Skomentuj

wind-serw-154x154-Min3Kurs Windows Server 2008 R2 jest jednym z popularniejszych szkoleń w katalogu Educativo. Na jego zakup decydują się nie tylko osoby prywatne, ale także właściciele firm. Co takiego jest w Windows Server 2008, że wszyscy chcą z niego korzystać?

Praca w „chmurze” to modny termin wśród przedsiębiorców, świadczący o rozwoju technologicznym firmy. Windows Server 2008 umożliwia firmom zdalny dostęp do danych, bezpieczeństwo wykorzystywanych serwerów, ułatwia współpracę pracowinkom przy realizacji jednego projeku oraz zwiększa moc obliczeniową maszyn. Osobiście polecam wszystkim artykuł, który ukazał się w serwisie CHIP.pl, wyjaśniający szczegółowo zalety tego systemu:

http://www.chip.pl/artykuly/technika/2011/12/co-daje-przesiadka-na-windows-server-2008-r2?b_start:int=0

W skrócie przedstawię najważniejsze wnioski autora:

  • Zastosowana w Windows Server 2008 R2 technologia Hyper-V umożliwia redukcję kosztów, poprzez uprawnienie centrum danych i zwiększenie wirutalizacji, co przyczynia się do większego zwrotu inwestycji (ROI). Technologia ta pozwala także na konsolidację serwerów, a tym samym na zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury.
  • Automatycznie aktywowane są tylko te funkcje serwera, które wymagane są do wykonywania określonego zadania, co powoduje, że serwer jest lepiej zabezpieczony, gdyż niepotrzebne usługi są wyłączone.
  • Nowe sposoby zarządzania powodują, że adminstracja Active Directory, czy zarządzanie wirtualizacją stają się intuicyjne.
  • Zastosowane w Windows Server 2008 R2 zaawansowane funkcje bezpieczeństwa sprawiają, że centra danych, a także prowadzony biznes są chronione przed zagrożeniami zarowno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi.
  • Dodana została funkcja BitLockera do szyfrowania najcenniejszych danych przed nieurpawnionymi osobami oraz mechanizmy automatycznego audytu serwerów, sprawdzające ich bezpieczeństwo.
  • Windows Server 2008 R2 stale moniutoruje poziom wykorzystania procesorów, aby dostosowywać ich wydajność do rzeczywistego obciążenia.

Dlatego, jeżeli Twoja firma nie pracuje jeszcze w chmurze, to warto spróbować właśnie z Windows Server 2008 R2.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.