Blog Educativo.pl Menu

Link:

Wielka premiera iOS

w kategoriiiOS przez Educativo
Skomentuj

Wczoraj odbyła się konferencja Apple, podczas której zaprezentowane zostały iPhone 5C i iPhone 5S oraz najnowsza wersja systemu operacyjnego – iOS7. Od 18 września będzie dostępna do pobrania akutalizacja z nowym systemem. Na przyszły tydzień zaplanowana jest też premiera kursu tworzenia aplikacji dla iOS w Educativo. 

Apple walczy z rosnącą popularnością urządzeń z systemem Android, dlatego najnowszy iPhone 5C ma mieć znacznie niższą cenę niż jego poprzednicy oraz kilka wersji kolorystycznych (co sprawia, że jest podobny do telefonów z serii Lumia). Telefon ten określany jest już jako „budżetowy” i ma za zadanie zdobyć nowych klientów, których do tej pory nie było stać na smartfona ze znakiem jabłka.

Nie zapomniano jednak o klientach, którzy cenią prestiż marki i z myślą o nich przygotowany zostały model 5S, którego aluminiowa obudowa poza standardowymi barwami (czarnym i srebrnym) dostępna będzie także w kolorze złotym.

Wraz z premierą nowych urządzeń Apple przygotowało największą aktualizację iOS, zmieniając radykalnie wygląd systemu i wprowadzając wiele nowych, ciekawych funkcji.

W nowym wyglądzie najbardziej zauważalna jest zmiana w ikonach, które teraz są bardziej płaskie i kolorowe. Zachwalaną nowością jest centrum kontroli, wyświetlane po przeciągnięciu palcem dolnego paska w górę. Dzięki czemu bez opuszczania aplikacji szybko możemy zmienić najważniejsze ustawienia takie jak poziom dźwięków, jasność wyświetlacza, zarządzać odtwarzaczem muzyki lub włączyć aparat.

Zmiany dotyczą także przeglądarki internetowej Safari, z której ściągnięto limit otwartych jednocześnie kart, przy jednoczesnym przyspieszeniu jej działania. Siri, asystent głosowy, uzyskała nowy głos i poznała nowe komendy. Ma teraz też możliwość przeszukiwania Wikipedii, Binga i Twittera.

W systemie wprowadzono tak wiele zmian, że nie sposób wszystkich ich wymienić w jednym wpisie. Warto tylko dodać jeszcze o nowym sposobie grupowania zdjęć według daty ich wykonania, dopracowaniu multitaskingu, czy też możliwości samodzielnego blokowania niechcianych połączeń głosowych bezpośrednio z poziomu telefonu.

Dzięki napisanemu od podstaw jądra systemu urządzenie może w pełni wykorzystywać 64-bitowe procesory. Odświeżeniu poddano aplikacje systemowe, a dla użytkowników iPhone 5C i iPhone 5S pakiety iWork i iLife zostały udostępnione za darmo.

Wkrótce premiera kursu iOS w Educativo. Przygotowywane szkolenie przybliży działanie systemu „od środka” i nauczy budowania standardowych aplikacji mobilnych dla urządzeń Apple.

  • Rafał

    Odświeżeniu poddano aplikacje systemowe, a dla użytkowników iPhone 5C i iPhone 6S pakiety iWork i iLife zostały udostępnione za darmo.

    Jaką specyfikację ma ten 6S ? :D:D

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.