Blog Educativo.pl Menu

Link:

Unity Engine – darmowa wersja na WP

w kategoriiWindows Phone przez Grzegorz Jamiołkowski
Skomentuj

wp7Twórcy świetnego Unity Engine, zapowiedzieli udostępnienie swojego popularnego silnika za darmo w wersji na urządzenia mobilne. Obecnie mowa jest o systemach Android i iOS, jednakże najbliższe dni mają przynieść wsparcie, wersji darmowej, na Black Berry OS i oczywiście naszego Windows Phone 8.

Warto zaznaczyć, że udostępnione narzędzia będzie można wykorzystać w celach zarobkowych i nie ma tu żadnych ograniczeń, ani obwarowań. Jedynym wymogiem,  dla firm chcących użyć Unity Engine, jest nie przekroczenie rocznego obrotu na poziomie 100 tysięcy dolarów. Zostało to nałożone, aby z promocji mogły skorzystać firmy małe, a nie duże działalności, które mogą pozwolić sobie na zakup wersji płatnej. Jest to ewidentny ukłon w stronę programistów gier typu indie, czyli małych firm developerskich, tworzących niezależne produkcje.

Gest jest niezmiernie ważny dla ekosystemu niewielkich firm software’owych. Równie znaczącą informacją jest także to, iż uwzględniono system Windows Phone, który obecnie jest trzecią siłą na runku mobilnym. Warto jeszcze dodać, iż programiści na Windows Phone mogą oczywiście tworzyć gry w XNA oraz w DirectX. Unity Engine nie jest tutaj żadnym wybawieniem, a raczej nową drogą ku tworzeniu gier multiplatformowych, przy oszczędności czasu i pieniędzy.

Nie zostaje nic innego, jak czekać na wypuszczenie narzędzi dla naszego systemu Windows Phone i wypatrywać na pierwsze produkcje oparte na tym silniku. Można się spodziewać także wzrostu portów z innych platform, a gier na Windows Phone nigdy za wiele. Szczególnie, że Unity Engine jest jednym z najpopularniejszych silników dostępnych na rynku. Dzięki olbrzymiej potędze, dobrej dokumentacji i przemyślanym API wybierany jest przez coraz szerszą grupę developerów.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.