Blog Educativo.pl Menu

Link:

Tworzenie aplikacji mobilnej: wybór fontu

w kategoriiAndroid, iOS przez Educativo
Skomentuj

finger-1002577_1920

Projektując wygląd interfejsu użytkownika należy pamiętać o tym, aby nie tylko był intuicyjny w obsłudze, ale także aby był czytelny na każdej rozdzielczości ekranu. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego fontu. 


Wybór właściwego fontu

Opublikowana w sklepie aplikacja, powinna być dopracowana w każdym szczególe. Po pierwszym uruchomieniu użytkownik szybko oceni, czy dalej chce z niej korzystać, czy jednak poszuka alternatywnego tytułu. Konkurencja jest duża, dlatego należy pamiętać nie tylko o płynności działania, ale także o zbudowaniu intuicyjnego i przejrzystego interfejsu, który będzie pasował do przeznaczenia aplikacji.

Wybór właściwego fontu nie musi sprowadzać się do sztampowych rozwiązań, a jedna aplikacja nie musi przypominać drugiej. Czytelność i przejrzystość, pojawiających się komunikatów nie musi oznaczać stosowania wszędzie tych samych fontów.

Największą swobodę w zastosowaniu różnorodnych fontów mają deweloperzy gier. Wybrany font na równi z innymi elementami graficznymi stanowi o atmosferze całej rozgrywki, dlatego śmiało wykorzystywane są różne typy czcionek. Przykładowo w grze Cut the rope zastosowano dwa rodzaje fontów. W panelu menu dodano prosty, bezszeryfowy font, natomiast wszystkie instrukcje pojawiające się w trakcie trwania gry napisane są już czcionką imitującą styl odręczny.

535bd1640572e1a2c5f4a7d0e080f42d

Źródło obrazka: zeptolab.com

Wymyślne, zakręcone czcionki sprawdzą się także we wszystkich aplikacjach skierowanych do dzieci.

W aplikacjach już typowo użytkowych, przeznaczonych do korzystania na co dzień i dla biznesu zastosowane fonty muszą być proste i czytelne. Jednak i tu jest pole do różnych rozwiązań. W sieci znaleźć można wiele serwisów oferujących fonty do użytku komercyjnego. Poniżej zamieszczamy linki do tych stron, z których możecie za darmo pobrać fonty na otwartej licencji:

Chętnie poszerzymy listę o Wasze ulubione serwisy z fontami.

Warto spędzić więcej czasu na poszukiwaniu właściwej czcionki, aby nadać aplikacji charakter i unikalny wygląd.


Tworzenie aplikacji

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tworzeniu aplikacji mobilnych na system Android i iOS, zapraszamy Was na kursy on-line.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.