Blog Educativo.pl Menu

Link:

Tworzenie aplikacji mobilnej: projektowanie ikon

w kategoriiAndroid, iOS przez Educativo
Skomentuj

finger-769300_1920

Proces tworzenia aplikacji mobilnej nie składa się jedynie z pisania kodu. Równie ważny jest odpowiedni interfejs graficzny. Warto zadbać, aby ikona aplikacji oraz ikony systemowe pasowały do stylu danego systemu i charakteru projektowanego programu. 


Ikona aplikacji i ikony interfejsu

Ikona aplikacji to najprostsza forma reklamy dostępna w sklepach z aplikacjami. To właśnie z tą grafiką jako pierwszą spotyka się potencjalny użytkownik i to ona może przekonać go, aby kliknął i dowiedział się więcej o danym programie. Projektując główną ikonę należy pamiętać, aby spełniała zalecenia graficzne systemu operacyjnego, wyjaśniała główny cel aplikacji i wyróżniała się na tle konkurencji.

Zarówno w aplikacjach pisanych na Androida, jak i na iOS, ikona produktu musi być przygotowana w kilku różnych wymiarach, a grafika powinna spełniać określone wymogi.

Sprawdź wytyczne dla:

Ikony wykorzystywane są również w interfejsie aplikacji jako proste symbole dla poleceń, plików, rodzaju urządzenia, katalogu lub dla wskazania typowej akcji (np. usuń). Warto wcześniej zajrzeć do materiałów udostępnionych dla deweloperów, aby wybrać taki zestaw ikon, który będzie pasował nie tylko do koncepcji projektanta interfejsu, ale też do całego stylu danego systemu.

Sprawdź podstawowe informacje dla:

Przygotowanie

Znając wszystkie założenia i wytyczne, warto zastanowić się jaki styl ikon będzie pasował do aplikacji tak, aby odróżnić ją od konkurencji. W sieci jest wiele stron, z których można bezpłatnie pobrać całe paczki ikon udostępnione na otwartej licencji. My polecamy następujące serwisy:

Przygotowując ikonę aplikacji można zaoszczędzić dużo czasu, wykorzystując bezpłatną usługę on-line serwisu MakeAppIcon.com. Wystarczy załadować gotową grafikę, a zostanie ona automatycznie przeskalowana do wszystkich wymaganych formatów.

Deweloperzy Android mogą również skorzystać z instrumentów, jakie oferuje Android Asset Studio. Za jego pomocą można w łatwy sposób samodzielnie zaprojektować wszystkie niezbędne ikony dla aplikacji. Zestaw prostych narzędzi on-line pozwala szybko przygotować całą paczkę grafik w odpowiednich rozmiarach z zachowaniem wytycznych dla stylu material design.


Tworzenie aplikacji

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tworzeniu aplikacji mobilnych na system Android i iOS, zapraszamy Was na kursy on-line.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.