Blog Educativo.pl Menu

Link:

Testuj możliwości Android Wear

w kategoriiAndroid przez Educativo
Skomentuj

Google-Android-Wear-smartwatch-001Android Wear poszerza możliwości platformy Android o obsługę technologii ubieralnych. Obecnie do tej grupy urządzeń zaliczyć możemy dostępne już na rynku okulary i zegarki. Android Wear Developer Preview umożliwi deweloperom dostosowanie aplikacji do wymagań tych urządzeń. 

Android Wear Developer Preview to zbiór narzędzi i interfejsów API, które w łatwy sposób umożliwiają deweloperom dostosowanie swoich aplikacji do możliwości urządzeń ubieralnych.  Dziennik Internautów w 4 punktach podsumował podstawowe funkcje Android Wear:

  1. Dostęp do informacji – tzn. podawanie potrzebnych informacji gdy użytkownik ich potrzebuje. Mogą to być komunikaty z chatów lub social media, ale także newsy, informacje pogodowe, zakupowe itd.
  2. Google Now – zegarek ma odpowiadać na pytania zadawane głosowo, a więc wystarczy powiedzieć „Ok Google” i spytać np. o czas odlotu naszego samolotu. Można odnieść wrażenie, że Google Now jest najważniejszą zaletą Android Wear.
  3. Monitorowanie zdrowia i ruchu – zegarki się do tego nadają, a rynek monitorowania zdrowia może być ogromny. Nie bez powodu Apple może pracować nad aplikacją Healthbook.
  4. Sterowanie innymi urządzeniami – zegarek może być pilotem do innych urządzeń, który będziemy mieli ciągle na nadgarstku. Oczywiście z tego pilota będziemy również korzystać głosowo.

Tak Google widzi zastosowanie technologii Android Wear w codziennym życiu:

Za pomocą Android Wear Developer Preview możemy:

  • korzystać z emulatora Android Wear,
  • podłączyć urządzenie z systemem Android do emulatora i przeglądać powiadomienia w kartach,
  • wypróbować nowe API do modyfikacji powiadomień dla komend głosowych i podglądu w kartach.

Android Wear Developer Preview przeznaczony jest na razie tylko do testowania (podglądu) aplikacji w nowej technologii. Tworzone w ten sposób programy nie mogą być udostępniane w celach komercyjnych. Zanim wydany zostanie oficjalny SDK dla Android Wear możemy spodziewać się licznych zmian i nowych funkcji w oferowanym teraz Developer Preview. Z chwilą wydania oficjalnego SDK zakończone zostanie wsparcie dla wersji Preview, a aplikacje oparte tylko na tym API mogą przestać poprawnie działać.

Chcesz wypróbować Android Wear Developer Preview? Wejdź tutaj.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.