Blog Educativo.pl Menu

Link:

Pracowity jak Google

w kategoriiAndroid przez Educativo
Skomentuj

topic_google_playPrzez ostatni miesiąc Google nie próżnowało i zaktualizowało niemal wszystkie swoje aplikacje. W Polsce szczególnie ucieszła nas rozbudowa możliwości GoogleNow i pełny dostęp do Muzyki Google Play. Zmianie poddane zostało nawet logo! Spróbujemy podsumować wszystkie ważne nowości. 

Małe i wygodne poprawki

Wiele z aplikacji wydanych przez Google Inc. w Google Play otrzymało w maju poprawki do większych i mniejszych błędów, zwiększając ich stabilność działania. Wartą wyróżnienia jest aplikacja Zmiana tekstu na mowę Google, gdyż wreszcie doczkeliśmy się obsługi języka polskiego. Hangouts otrzymał funkcję integracji w ramach jednej rozmowy wiadomości z komunikatora i SMS, a Aparat Google możliwość wyboru formatu obrazu (16:9 lub 4:3).

Po aktualizacji aplikacji Gmail wszystkie załączniki możemy teraz bezpośrednio zapisywać na Dysku Google, który to w maju stracił jednak kilka ze swoich funkcji. Otrzymaliśmy w zamian dwie odrębne aplikacje: Dokumenty Google i Arkusze Google, za pomocą których możemy wygodnie wprowadzać zmiany do dokumentów, udostępniać je naszym kontaktom i pracować nad nimi jednocześnie online.

Duże i ciekawe zmiany 

Jedną z bardziej znaczących aktualizacji otrzymała Wyszukiwarka Google. Systematycznie rozbudowywane są funkcje GoogleNow dostępne w Polsce. Teraz nie tylko otrzymujemy powiadomienie o bieżącej prognozie pogody dla wybranych lokalizacji, czy przypomnienie o zapisanym w kalendarzu wydarzeniu, ale także możemy szybko podejrzeć nawigację z informacją o utrudnieniach na drogach i miejsce zaparkowania samochodu. Międzyczasie otrzymujemy informację o atrakcyjnych miejscach w pobliżu i aktualizacje informacji z wcześniej odwiedzanych przez nas stron. Na koniec miesiąca GoogleNow podsumowuje także o naszą aktywność fizyczną na podstawie danych z akcelerometru urządzenia.

Po ostatniej aktualizacji GoogleNow uruchamia się jeszcze szybciej, zapamiętuje karty po utracie połączenia z internetem, a także wyświetla ostatnie wyszukiwania produktów w sklepie. Niestety ciągle wiele funkcji nie jest dostępnych w Polsce – w tym flagowa funkcja asystenta głosowego.

Z ostatnią aktualizacją aplikacji Muzyka Google Play otrzymaliśmy wreszcie dostęp do pełnej funkcjonalności tej części serwisu Google. Korzystając z darmowych funkcji użytkownik może zapisać w chmurze nawet do 20 tysięcy utowrów ze swojego dysku, a następnie odtwarzać je na dowolnym urządzeniu Android i iOS bez konieczności synchronizacji czy pobiernia offline. W wersji płatnej otrzymujemy ponadto dostęp do ogrmonej bilbioteki utworów, możemy dowolnie tworzyć własne kanały radiowe, korzystać z playlist przygotowanych przez ekspertów oraz otrzymywać spersonalizowane rekomendacje muzyczne.

Plotki głoszą, że jeszcze w tym roku w Polsce możemy uzyskać dostęp do Filmów i Gazet Google Play.

Przydatne nowości znajdziemy również w Mapach Google. Przygotowując się do dłużej trasny możemy teraz zapisać mapy offline, aby móc z nich korzystać, gdy znajdziemy się poza zasięgiem lub prędkość internetu będzie zbyt mała do płytnnego działania. Teraz też szczegółowa nawigacja wskaże nam odległość i godzinę przyjazdu na wyznaczone miejsce. Dodatkowo w niektórych miastach będziemy mogli skorzystać z asystenta pasa ruchu drogowego.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o aplikacji Google+, za pomocą której możemy korzystać z serwisu społecznościowego, ale także zapisać do 15 GB zdjęć i filmów w chmurze. Ostatnia akutalizacja nie tylko zmieniła zupełnie inferfejs aplikacji, ale także dodała funkcję tworzenia automatycznych Historii poprzez łączenie zdjęć i filmów z odwiedzonymi miejscami oraz tworzenia animowanych GIFów i zdjęć jak z fotobudki.

Taka zmiana!

Jeśli chodzi o nowe logo Google, to czy ktokolwiek sam zauważył różnicę? 😉

EDIT [06.06.14]:
Hangouts pojawiła się opcja blokowania konktaktów, a YouTube umożliwia samodzielne wybranie rozdzielczości odtwarzanego wideo.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.