Blog Educativo.pl Menu

Link:

Polska bastionem Windows Phone!

w kategoriiWindows Phone przez Educativo
Skomentuj

lumiaWindows Phone na światowych rynkach walczy o trzecie miejsce z BlackBerry łeb w łeb. Ich wyniki oscylują w okolicach od 3 do 4 procent. Tymczasem w Polsce przywiązanie naszych rodaków do fińskiej marki Nokia daje Windows Phone ponad 20 procent tego sektora rynku! 

Przywiązanie do Nokii od czasów pierwszych telefonów komórkowych – zdaniem specjalistów – przekłada się na sprzedaż również najnowszych modeli tej fińskiej firmy.

– Tak duża popularność platformy Windows Phone w Polsce wynika przede wszystkim z tradycyjnego przywiązania Polaków do marki telefonów Nokia, dzięki czemu producent ten osiąga bardzo dobrą sprzedaż swoich modeli Lumia, wyposażonych w system Microsoftu – powiedział gazecie Rzeczpospolita (źródło: tutaj) w lutym tego roku Marc Toumelin, szef regionalny działu Windows Phone w Microsofcie.

Nie ma co: w Polsce przeglądając demotywatory, joemonstera czy inne humorystyczne serwisy w naszym kraju – Nokia Lumia jest powodem do sporych żartów… Mimo to (ale również dzięki temu!) sprzedaż telefonów na systemach firmy Microsoft ma się dobrze. A nawet najlepiej na świecie…

Jak zauważa również dziennikarz Rzeczpospolitej, wśród systemów operacyjnych w Polsce platformę Microsoftu wyprzedza tylko Android, który – dzięki dostępności wielu tańszych modeli telefonów – zdobył blisko trzy czwarte rynku. Na trzecim miejscu jest u nas iOS (system Apple), którego udziały wynoszą ok. 5 proc. IDC podaje, że na świecie Android ma podobny jak u nas udział w rynku, ale pozostałe proporcje są odwrócone: Apple ma 17 proc., a Windows Phone – tylko 3,2 proc.

Źródło: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1010909.html

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.