Blog Educativo.pl Menu

Link:

PhoneGap porting challenge – przeportuj swoją aplikację na Windows Phone

w kategoriiWindows Phone przez Grzegorz Jamiołkowski
Skomentuj

wp4Microsoft rusza z wielką inicjatywą skierowaną do programistów tworzących swoje aplikacje w PhoneGapie. Każdy developer, tworzący w tym środowisku i publikujący oprogramowanie na urządzeniach innych niż Windows Phone, może wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są urządzenia z Windows Phone 8 i Surface Pro.

Dzięki PhoneGap można tworzyć aplikacje w HTML5 i deployować każda z nich na dowolny system, czy to Windows Phone, Android czy iOS. Jeden kod w HTML5 może być wrzucony na różne urządzenia.

Microsoft wraz z rozpoczęciem konkursu PhoneGap porting challenge, chce zachęcić developerów, tworzących w PhoneGapie do publikowania aplikacji na Windows Phone. Zasady konkursu są proste. Należy opublikować w Windows Phone Store aplikację, pomiędzy 20 maja, a 30 czerwca 2013 roku, która została opublikowana w innym sklepie (nie Windows Phone) przed 20 maja.

Do wygrania jest sprzęt warty uwagi, szczególnie dla osób, które już posiadają aplikacje na PhoneGap. Najlepsze aplikacje mogą wybrać dla developerów 17 urządzeń z Windows Phone 8, a trzy najlepsze tablet Surface Pro z smart fonem Windows Phone 8. Zwycięzcy zostaną wyłonieniu 19 lipca podczas konferencji PhoneGap Day w Portland w Oregonie. Szczególy dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia . Należy pamiętać, że trzeba posiadać konto developera w Windows Phone Dev Center.

Microsoft ponownie zachęca do publikowania nowych aplikacji do sklepu. Prócz nowych rynków zbytów, developerzy mogą zyskać wartościowy sprzęt. Co więcej, Microsoft przygotował krótki kurs, jak rozpocząć pracę w PhoneGap z HTML5 pod Windows Phone, który znajduje się tutaj. Warto wziąć udział i wygrać sprzęt, a dla osób niezwiązanych z tym środowiskiem, jest to świetny sposób na naukę nowych umiejętności.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.