Blog Educativo.pl Menu

Link:

Oficjalna witryna WindowsPhone.com udostępnia sekcję z aplikacjami OEM

w kategoriiWindows Phone przez Grzegorz Jamiołkowski
Skomentuj

3285d35e2fb5ea8d3929eea7378f790f6f2e0f8eKażdy kto posiada telefon z Windows Phone, czy jest to starsza wersja 7, czy nowa 8,  miał styczność z witryną WindowsPhone.com. Jest to sklep, gdzie można zakupić, a także pobrać, aplikacje na smartfon. Do tej pory było w nim całe oprogramowanie, dostępne w danym regionie (identyfikowane za pomocą konta zalogowanej osoby albo poprzez adres WWW). Na dniach, Microsoft dodał nową podkategorię: sekcję z aplikacjami OEM. Znajdziemy ją w podmenu Aplikacje+Gry http://www.windowsphone.com/pl-pl/store.

Jest to o tyle ciekawa opcja, gdyż do tej pory jedyną możliwością sprawdzenia tego, co można zainstalować od producenta OEM, był sklep na urządzeniu. Dzięki nowej sekcji, w prosty sposób pobierzemy aplikację na smartfona.

Warto pamiętać, iż opcja ta będzie dostępna wtedy, kiedy zalogujemy się na stronie sklepu. Wówczas, w zależności od wybranego urządzenia, które jest podpięte poda nasze konto, pokaże nam się odpowiednie menu. Na poniższym zdjęciu widzimy wybraną Lumię z Windows Phone 8, stąd w menu ukazała się dodatkowa opcja Nokia collection. Wskazanie LG E900 skutkowałoby pokazaniem się podmenu: LG apps store.

3285d35e2fb5ea8d3929eea7378f790f6f2e0f8e

Oczywiście nie jest problemem przeglądanie aplikacji OEM od innych producentów. Wystarczy przeanalizować adresy WWW, pod którymi dostępne są pozycje. Oto niektóre z nich:

– Nokia http://www.windowsphone.com/en-in/store/oem/apps-from-nokia?oemid=nokia

– Samsung http://www.windowsphone.com/en-us/store/oem/samsung-zone?oemid=Samsung

– HTC http://www.windowsphone.com/en-in/store/oem/htc-apps?oemid=htc

– LG http://www.windowsphone.com/en-in/store/oem/lg-apps-store?oemid=lg

Dla użytkowników, którzy znają platformę Windows Phone, może się to wydawać zbędne. Jednakże osoby rozpoczynające dopiero przygodę z systemem mobilnym od Microsoftu, docenią tą opcje. Możliwość przejrzenia unikalnych aplikacji, jakie dodaje producent urządzenia, zapewne pozwoli na bardziej świadomy wybór konkretnego modelu przed zakupem. Do tej pory było to niemożliwe, gdyż dostęp do nich był jedynie z poziomu smartfonu. Oczywiście, ścisła współpraca Noki z Microsoftem skutkuje tym, iż urządzenia od Finów mają najwięcej dodatkowego oprogramowania (obecnie jest ich aż 51!).