Blog Educativo.pl Menu

Link:

Microsoft Certified Solutions Associate

w kategoriiWindows Server przez Educativo
Skomentuj

396182748_mcsa-logo-bigMicrosoft Certified Solutions Associate (MCSA) to certyfikat przyznawany przez Microsoft w ścieżce dotyczącej serwerów. Tytuł ten jest potwierdzeniem posiadania kluczowych umiejętności technicznych, niezbędnych w rozwoju kariery w branży IT. 

Obecnie tytuł MCSA można uzyskać z zakresu administracji systemem Windows Server 2008 R2 oraz Windows Server 2012 R2. Uzyskanie tego certyfikatu jest warunkiem koniecznym na drodze po certyfikaty specjalistyczne (MCSE) związane już z konkretnymi technologiami i nowatorskimi rozwiązaniami.

mcsa1

Certyfikaty Microsoft nie mają określonego terminu ważności. Tytuł akutalny jest tak długo, jak długo firmy będą korzystać z danych rozwiązań serwerowych. Z czasem starsze systemy są wycofywane, a certyfikaty ulegają wycofaniu. Jednakże większość dokumentów otrzymuje możliwość uaktualnienia. Informacje na ten temat znaleźć będzie można na stronie Microsoft w odpowiednim czasie.

Tytuł MCSA uzyskiwany jest po pomyślnym zdaniu trzech egzaminów. Nie są to zwykłe sprawdziany wiedzy teoretycznej. Egzaminy wymagają zaprezentowania konkretnych umiejętności w rozwiązywaniu zadań technicznych.

Po pomyślnym zaliczeniu pierwszego egzaminu certyfikacyjnego firmy Microsoft użytkownik zostanie jednym z Certyfikowanych specjalistów Microsoft (MCP) i uzyska dostęp do wszystkich korzyści wynikających z programu certyfikacji firmy Microsoft oraz witryn członkowskich MCP. Użytkownik może udostępnić swój wykaz innym, aby pokazać pomyślne zaliczenie egzaminu oraz postęp poczyniony w kierunku określonej certyfikacji. (źródło: Microsoft)

Posiadanie certyfikatu MCSA ułatwia zdobycie zatrudnienia na stanowiskach administratora sieci, administratora systemów komputerowych lub też specjalisty do spraw sieci komputerowych.