Blog Educativo.pl Menu

Link:

Marcowe wyniki fragmentacji

w kategoriiAndroid, iOS przez Educativo
Skomentuj


frag marzec (2)Trzecia odsłona wyników fragmentacji systemów Android i iOS w 2015 roku nie przynosi większych zmian. Niekorzystna sytuacja Androida staje się nierozwiązywalnym problemem dla Google, a i koncernowi Apple trudno zmarginalizować udziały starszej wersji systemu. 

W tym miesiącu wyniki Androida i iOS zostały zebrane bardzo wcześnie, bo opublikowane dane datowane są na 2 marca. Dla przypomnienia wyniki te prezentują liczbę urządzeń z danym systemem, które łączyły się ze sklepami Google Play i App Store w ciągu siedmiu wcześniejszych dni.

Android

android marzec

Nadal liderem jest system Jelly Bean, który łączy pod jedną nazwą 3 wersje kodowe. W ten sposób zebrał aż 42,6% udziałów całego rynku urządzeń mobilnych z systemem Android. Tuż za nim uplasował się KitKat, który po półtora roku osiągnął stabilną pozycję i można przypuszczać, że jeszcze długo jego udziały będą rosnąć. Zaledwie o 1% spadły udziały 3 najstarszych wersji zielonego robota, pomimo tego, że dla nich wiele aplikacji w Google Play jest już niewspieranych. Najnowszy system Lollipop co prawda podwoił swoje udziały względem poprzedniego miesiąca, ale to nadal jeden zaledwie 3% rynku.

Wykres pochodzi ze strony developer.android.com.

iOS

ios marzec

iOS 8 umacnia swoją pozycję, ale pomimo 3% wzrostu w stosunku do ubiegłego miesiąca, nadal musi dzielić się udziałami z 7 odsłoną systemu. Warto przy tym przypomnieć, że na iOS 7 nie działają aplikacje zbudowane w języku Swift. Nowy język programowania aplikacji wspierany jest od najnowszej wersji systemu.

Wykres pochodzi ze strony developer.apple.com.

Fragmentacja 2015

Klikając na nazwy miesięcy można łatwo wrócić do wcześniejszych wyników fragmentacji Androida i iOS w 2015 roku.

Styczeń

Luty