Blog Educativo.pl Menu

Link:

Lutowe wyniki fragmentacji

w kategoriiAndroid, iOS przez Educativo
Skomentuj

fragmentacja av blog ai (1)W nowym roku Google znów regularnie przedstawia wyniki fragmentacji systemu Android. Podobnie dane publikuje także Apple dla systemu iOS, którego najnowsza odsłona długo zdobywała zaufanie użytkowników iPhone’ów i iPadów. 

Co miesiąc zbierane są dane na temat urządzeń, łączących się ze odpowiednio Sklepem Google Play dla Androida i App Store dla iOS w ciągu 7 dni poprzedzających publikację wyników. Oba koncerny prezentują teraz wyniki dla tego samego dnia w miesiącu, dzięki czemu bezpośrednie porównanie jest dużo łatwiejsze.

Android

fragmentacja luty android

W lutym po raz pierwszy w zestawieniu możemy zobaczyć najnowszy system Android 5.0 Lollipop. Jednakże jego wielkość na rynku jest tak mała, że udało mu się wyprzedzić jedynie najstarszą wersję 2.2 Froyo. Użytkowników z systemem 2.x, który nie obsługuje już większości aplikacji, jest ciągle spora grupa – aż 7,8%. Minimalnie wzrosły też udziały przedostatniej wersji zielonego robota. KitKat zbliża się powoli do granicy 40%, ale to nadal Jelly Bean jest liderem.

Źródło: http://developer.android.com/about/dashboards/index.html

iOS

fragmentacja luty ios

Ostatnia mała aktualizacja przyczyniła się do sporego skoku zainteresowania najnowszą odsłoną systemu iOS. Użytkownicy iUrządzeń nie muszą już uwalniać 5GB pamięci dla aktualizacji drogą OTA. Zaowocowało to wzrostem udziału w rynku 8 wersji systemu aż o 4%. Liczna grupa osób korzystających z iOS 7 to dużej mierze osoby, które posiadają iPhone 4 – smartfon cały czas dobry, ale już nie objęty najnowszą aktualizacją.

Źródło: https://developer.apple.com/support/appstore/