Blog Educativo.pl Menu

Link:

Koniec wsparcia dla Windows Phone

w kategoriiWindows Phone przez Educativo
Skomentuj

11 lipca zakończone zostało wsparcie dla Windows Phone 8.1. Jest to tym samym oficjalny koniec systemu mobilnego Windows Phone, który zyskał wśród użytkowników renomę stabilnego i niezawodnego. 


Microsoft opuszcza Windows Phone

Przez ponad 3 lata od premiery system Windows Phone 8 otrzymywał aktualizacje zabezpieczeń i pełne wsparcie od Microsoft. W świecie urządzeń mobilnych to naprawdę bardzo, bardzo długo. Nic dziwnego, że do tej pory z tej wersji mobilnych okienek korzystała zdecydowana większość użytkowników. 

Ogromna popularność Windows Phone 8.1 wynika z dwóch powodów.

Aktualizacja do Windows 10 Mobile trafiła tylko do kilku wybranych modeli Lumia i pojedynczych słuchawek od innych producentów. Jednak i w tej grupie urządzeń nie przyjęła się z sukcesem. Windows 10 Mobile miał opinię niedopracowanego pomimo, iż aktualizacja została wydana znacznie później niż zapowiadano. Dlatego też część osób świadomie zrezygnowało upgrade’u.

W porównaniu do wersji na PC, która nieustająco rzucała komunikatami o nowszej wersji systemu, Windows Mobile nie przypominał o sobie wcale. Jest więc prawdopodobne, że część użytkowników Windows Phone 8.1 nie ma świadomości, że może zaktualizować swój smartfon.

Aby móc dokonać aktualizacji systemu na urządzeniu musi być zainstalowana aplikacja Doradcy uaktualnienia.

Zakończenie wsparcia dla Windows Phone oznacza, że prawie 80% użytkowników mobilnych kafelków, nie będzie już otrzymywać niezbędnych łatek bezpieczeństwa, nowych funkcji i poprawek błędów. Czy w związku z tym zdecydują się na aktualizację lub zakup nowego telefonu z Windows 10 Mobile, czy zasilą szeregi użytkowników iOS i Android?


Programowanie w języku C#

Jeżeli programujesz już w C# i znasz technologię .NET, poznaj środowisko Xamarin. Za jego pomocą możesz tworzyć natywne aplikacje na iOS i Android bez konieczności przepisywania kodu w innych językach programowania.

Więcej na temat nowej technologii dowiesz się z naszego kursu.

Do końca lipca kurs Tworzenie cross-platformowych aplikacji Xamarin możesz zacząć 30% taniej, wystarczy wpisać kod: 30X

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.