Blog Educativo.pl Menu

Link:

Koniec wsparcia dla Androida 2.3 Gingerbread

w kategoriiAndroid przez Educativo
Skomentuj

blog-gingerbread

Google zapowiedziało zakończenie wsparcia dla najstarszych wersji systemu Android. Dla użytkowników oznacza to, że od stycznia 2017 roku większość aplikacji może przestać działać. 


W ostatnim wydanym oświadczenia Google zapowiedziało zakończenie wsparcia dla systemów Android niższych niż wersja 4.0. Obecna aktualizacja dla Google Play Services 10.0.0 jest ostatnią, która trafi na urządzenia z systemami 2.2 Froyo (0,1% rynku) i 2.3 Gingerbread (1,3% rynku).

Zobacz Listopadowe wyniki fragmentacji

Tym samym po niemal 6 latach od premiery najstarsze wersje zielonego robota praktycznie znikną z rynku. Użytkownicy smartfonów i tabletów z tymi systemami operacyjnymi przestaną mieć możliwość korzystania z aplikacji wydawanych przez Google.

Również dla pozostałych deweloperów rekomendowane będzie najniższe wsparcie dla systemu 4.0 Ice Cream Sandwich. Aplikacje zbudowane przy użyciu najnowszego SDK po wydaniu kolejnej aktualizacji usług Google Play, nie będą już zresztą na to pozwalały. Deweloperzy chcący aby ich aplikacje były dalej dostępne dla użytkowników, korzystających z Froyo i Gingerbread, będą zmuszeni do stworzenia osobnej kopii za pomocą starszej wersji APK.

Źródło: Android Police