Blog Educativo.pl Menu

Link:

Jak zapłacimy za produkty na platformy Microsoftu?

w kategoriiWindows Phone przez Grzegorz Jamiołkowski
Skomentuj

wp5Ci wszyscy, co mają Xboxa 360, wiedzą czym są Microsoft Points. To punkty, które są wirtualną walutą w sklepie dla konsoli od giganta z Redmont. Mimo wielu zalet, jak chociażby uniezależnienie się od konkretnej waluty, system płatności w ten sposób nie jest zbyt dobrze oceniany przez graczy. Problemem jest często przelicznik na walutę, przez co nie jest łatwo określić, ile dokładnie dana pozycja kosztuje. To już jednak może okazać się przeszłością, co więcej, skorzysta na tym Windows Phone.

Microsoft planuje, wraz z premierą następcy konsoli Xbox 360, zrezygnować z systemu punktów. Zamiast tego będzie można skorzystać z kart podarunkowych, zdrapek lub zapłacić gotówką by doładować konto. Ten zabieg spowoduje uproszczenie transakcji i umożliwi łatwiejsze zasilenie własnego konta. Co więcej, cały ekosystem Microsoftu, wszystkie jego główne platformy, będą używać tego samego systemy płatności. Nie będzie miało znaczenia, czy to gra Xbox Live z konsoli, aplikacja na Windows Phone lub program z Windows Store na Windows 8. Wszystko będzie miało wspólne konto do płatności.

Takie ujednolicenie spowoduje łatwiejszą wymianę środków. Wystarczy wyobrazić sobie, że osoba doładowuje konto gotówką w celu zakupu gry na Xboxa. Jeśli po tej transakcji zostaną jeszcze jakieś środki, nic nie stoi na przeszkodzie by zakupić aplikację na Windows Phone. Dla deweloperów to świetna wiadomość. Na pewno przyczyni się to zwiększenia obrotów i pobudzenia kupowania aplikacji i oczywiście także do robienia multiplatformowych  gier i aplikacji (a także tworzeniu wszelkich promocji i zniżek na produkty). Więcej informacji pojawi się już 21 maja, podczas prezentacji następcy Xboxa 360. Jest na co czekać.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.