Blog Educativo.pl Menu

Link:

Fragmentacja w marcu

w kategoriiAndroid, iOS przez Educativo
Skomentuj

lg-878843_1280

Fragmentacja Android i iOS w marcu. Sprawdzamy statystyki, porównujemy i śledzimy trendy, żebyście na bieżąco wiedzieli dla jakich wersji systemu dostosowywać swoje aplikacje.


Android

Na koniec pierwszego kwartału w świecie systemów Android nastąpiła nareszcie zmiana lidera. Półtoraroczny Lollipop jest aktywny na 36,1 % wszystkich urządzeń z zielonym robotem.

„Lizak” wyprzedził starszego o rok KitKata o 1,8%. Wersja 4.4 systemu długo jeszcze będzie cieszyć się ogromną popularnością ze względu na bardzo stabilne działanie systemu i brak aktualizacji od producentów. Trzecim liczącym się na rynku systemem pozostaje Jelly Bean, zbierając w marcu 22,3% rynku.

Co prawda, najnowszy Marshmallow kolejny miesiąc z rzędu podwaja swoje udziały, ale to nadal jest zaledwie 2,3%. To dokładnie tyle, ile zostało użytkowników leciwemu Ice Cream Sandwich. Anachroniczne systemy z wersją 2.x straciły w ciągu ostatniego miesiąca zaledwie 0,1% rynku.

android_marzec16

Wykres pochodzi z serwisu developer.android.com.pl

Jeżeli chcesz się nauczyć programować aplikacje na najpopularniejszą wersję systemu Android, polecamy kurs Android Studio od podstaw – tworzenie aplikacji
Wolisz zaoszczędzić 40% i od razu mieć wszystkie szkolenia z zakresu programowania aplikacji na system Android – wybierz pakiet Programista Android

iOS

Wyniki fragmentacji dla systemów iOS podawane są w innym cyklu niż Androida, stąd obecnie mamy do dyspozycji jedynie wyniki z ostatniego tygodnia lutego.

Przez ostatni miesiąc iOS 9 zyskał już tylko 1% nowych użytkowników. Jest to najniższy wzrost od czasu jesiennej premiery tej wersji systemu. Na rzecz wersji dziewiątej zmalała tajemnicza grupa systemów określonych zbiorczo jako „wcześniejsze”. Po raz pierwszy nie zmieniły się dane dotyczące procenta osób, korzystających z iOS 8.

ios_marzec16

Wykres pochodzi z serwisu developer.apple.com

Jeżeli już teraz chcesz się nauczyć programować aplikacje, wykorzystując najnowsze funkcje dostępne w iOS 9, polecamy szkolenie Swift 2.0 – tworzenie aplikacji na iOS 9
Chciałbyś zaoszczędzić 40%? Wybierz kompleksową naukę programowania aplikacji w języku Objective-C i Swift dostępną w pakiecie Programista iOS

Fragmentacja 2016

Interesują Cię wyniki fragmentacji z poprzednich miesięcy? Poniżej znajdziesz szybką listę, dzięki której od razu trafisz do konkretnych wpisów.

Styczeń Luty