Blog Educativo.pl Menu

Link:

Fragmentacja w maju

w kategoriiAndroid, iOS przez Educativo
Skomentuj

ipad-605439_1920

Po tegorocznej konferencji Google I/O wiemy już więcej na temat Androida N. W tym czasie Apple zaliczył wpadkę, wypuszczając aktualizację iOS 9.3, która zablokowała część iPadów. Jak na tym tle zmieniła się fragmentacja w maju?


Android

Coraz więcej podawanych jest do oficjalnych informacji szczegółów na temat nowego systemu Android N. Sama nazwa najnowszej słodyczy uhonorowanej w nazwie systemu zostanie wyłoniona na podstawie głosowania internautów. Swoje pomysły zgłaszać można tutaj.

Tymczasem obecnie najnowsza dostępna wersja, czyli Android 6.0 Lollipop ponownie skokowo zwiększył ilość urządzeń, na których jest już zainstalowany. Niestety liczba ta, to nadal jedynie 7,5% całego rynku urządzeń mobilnych, które są pod kontrolą Google. Jest to niższy wynik niż ten, który rok wcześniej zdobył Lollipop (9,7%).

Po raz pierwszy wyniki Lollipopa przestały wzrastać. Utracił 0,2% i z wynikiem 35,6% nadal pozostaje jest liderem. Tuż za nim plasuje się rok starszy Android KitKat – 32,5%, a podium zamyka Jelly Bean, który w maju osiągnął 20,1%.

Niewiele zmieniły się również wyniki dla ostatnich trzech wersji: Ice Cream Sandwich – 2%, Gingerbread – 2,2% i Froyo – 0,1%.

android_maj

Wykres pochodzi z serwisu developer.android.com.pl

Jeżeli chcesz się nauczyć programować aplikacje na najpopularniejszą wersję systemu Android, polecamy kurs Android Studio od podstaw – tworzenie aplikacji
Wolisz zaoszczędzić 40% i od razu mieć wszystkie szkolenia z zakresu programowania aplikacji na system Android – wybierz pakiet Programista Android

iOS

W tym miesiącu Apple opublikował aktualizację iOS do wersji 9.3. Niestety na niektórych iPadach spowodowała ona duży błąd systemowy. Aktualizacje dla tych urządzeń zostały, więc chwilowo wstrzymane.

Pomimo tej wpadki, dziewiąta wersja iOS z każdym miesiącem zbiera nowych użytkowników, a jej wynik jest już obecnie lepszy niż iOS 8 w ubiegłym roku. W związku z rosnącą popularnością najnowszej odsłony systemu, systematycznie spada udział ósemki w rynku. Tylko grupa urządzeń z wcześniejszą wersją iOS pozostaje kolejny miesiąc bez żadnych zmian.

ios_maj

Wykres pochodzi z serwisu developer.apple.com

Jeżeli już teraz chcesz się nauczyć programować aplikacje, wykorzystując najnowsze funkcje dostępne w iOS 9, polecamy szkolenie Swift 2.0 – tworzenie aplikacji na iOS 9
Chciałbyś zaoszczędzić 40%? Wybierz kompleksową naukę programowania aplikacji w języku Objective-C i Swift dostępną w pakiecie Programista iOS

Fragmentacja 2016

Interesują Cię wyniki fragmentacji z poprzednich miesięcy? Poniżej znajdziesz szybką listę, dzięki której od razu trafisz do konkretnych wpisów.

Styczeń Luty Marzec Kwiecień

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.