Blog Educativo.pl Menu

Link:

Fragmentacja w listopadzie

w kategoriiAndroid, iOS przez Educativo
Skomentuj

samsung-797870_1920

Po 2 miesiącach Google opublikowało wyniki fragmentacji dla systemu Android. Najnowszy wersja zielonego robota pojawiła się wreszcie w zestawieniu. Tymczasem Apple ma powody do domu, bo iOS 10 bez problemu zajął już większość rynku. 


Android

Prawdopodobnie to ciągła nieobecność Androdia 7.0 Nougat opóźniła publikację wyników fragmentacji. Po przeszło dwóch miesiącach od premiery zaledwie 0,3% urządzeń mobilnych działa z tą wersją oprogramowania.

Liderem kolejny miesiąc z rzędu pozostaje dwuletni Lollipop z wynikem o 1% gorszym niż we wrześniu – obie wersje zebrały łącznie 34,1%. Na drugim miejscu pozostaje trzyletni KitKat (25,2%), ale tuż za nim jest już ubiegłoroczna premiera, czyli Android 6.0 Marshmallow (24%). Czwartym znaczącym graczem na rynku zielonego robota pozostaje nieśmiertelny Jelly Bean, którego trzy wersje nadal kontrolują 13,7% rynku.

Zaledwie 2,7% wszystkich urządzeń mobilnych, łączących się ze sklepem Google Play, ma zainstalowane jedną z 3 najstarszych wersji Androida.

Świat Androida wymaga od użytkowników wiele cierpliwości. Nowe rozwiązania trafiają do większości osób dopiero po dwóch latach od premiery. Producenci urządzeń mobilnych wypuszczają na rynek wiele modeli smartfonów i tabletów, nie zapewniając dla większości z nich żadnego wsparcia systemu.

android-listopad2016

Wykres pochodzi z serwisu developer.android.com.pl

Jeżeli chcesz się nauczyć programować aplikacje na Androida, polecamy kurs Android Studio od podstaw – tworzenie aplikacji
Możesz zaoszczędzić aż 40% aktywując wszystkie szkolenia z zakresu programowania aplikacji na system Android – wybierz pakiet Programista Android

iOS

Tymczasem w zamkniętym świecie Apple nowy system świeci kolejny tryumf. iOS 10 po niespełna dwóch miesiącach zdobył już zdecydowaną większość rynku – 60%.

Z dziewiątej wersji systemu korzysta nadal, co trzeci użytkownik iPhone’a i iPada.

Tajemnicze 8% to (zaglądając do wrześniownych wyników) zapewne ok. 6% użytkowników iOS 8  i 2% iOS 7 i wcześniejszych. Szkoda, że Apple nie jest bardziej precyzyjny w podawaniu swoich statystyk.

ios-listopad2016

Wykres pochodzi z serwisu developer.apple.com

Jeżeli już teraz chcesz się nauczyć programować aplikacje na iOS i watchOS, polecamy szkolenie Swift 2.0 – tworzenie aplikacji na iOS 9
Chciałbyś zaoszczędzić 40%? Wybierz kompleksową naukę programowania aplikacji w języku Objective-C i Swift dostępną w ramach pakietu Programista iOS

Fragmentacja 2016

Interesują Cię wyniki fragmentacji z poprzednich miesięcy? Poniżej znajdziesz szybką listę, dzięki której od razu trafisz do konkretnych wpisów.

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień