Blog Educativo.pl Menu

Link:

Czerwcowe wyniki fragmentacji

w kategoriiAndroid, iOS przez Educativo
Skomentuj

imagesPodczas konferencji Google I/O 2015 oficjalnie już zaprezentowano nową odsłonę systemu Android. Jest to wersja dla deweloperów, dlatego nazwę skrócono do litery „M”, co pozwala snuć różne domysły. Tymczasem zaprezentowano nowe statystyki fragmentacji. 

Android

Za pół roku do statystyk fragmentacji dołączy Android M, tymczasem zeszłoroczna odsłona systemu ma dopiero 12,4% rynku. To prawie 3% skok w ciągu miesiąca, ale to nadal za mało, aby choćby zbliżyć się do dwóch „gigantów”: KitKat (4.4) – 39,2%, Jelly Bean (4.1 – 4.3) – 37,4%. Starsze wersje zielonego robota dalej mają silne pozycje i jedynie nieznacznie straciły swoje udziały.

android_czerwiec

Wykres pochodzi z serwisu developer.android.com.pl

Więcej o historii Androida przeczytacie w artykule na Android.com.pl.

iOS

Na konferencji WWDC 2015, która zaplanowana jest na 8 czerwca Apple zaprezentuje m.in. nową odsłonę systemu mobilnego, czyli iOS 9. W porównaniu do Androida, w ekosystemie pod logiem nadgryzionego jabłuszka nie ma miejsca na sentymenty i fragmentację. Stare ustępuje nowemu, a według zapowiedzi dziewiąta wersja iOS ma być dostępna także dla starszych urządzeń, co spowoduje jeszcze większe ujednolicenie rynku.

Obecnie iOS 8 zyskał 1% nowych iUrządzeń kosztem swojego poprzednika. Czy Apple wyciągnęło wnioski z ubiegłorocznych problemów przy wprowadzeniu na rynek iOS 8? Czy iOS 9 pobije rekord prędkości aktualizacji ustanowiony przez „siódemkę”?

ios_czerwiec

Wykres pochodzi z serwisu developer.apple.com

Fragmentacja 2015

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj