Blog Educativo.pl Menu

Link:

5 powodów, dla których warto nauczyć się programowania aplikacji

w kategoriiAndroid, iOS, Xamarin przez Educativo
Skomentuj

Jeżeli zastanawialiście się kiedykolwiek, czy warto zacząć naukę programowania aplikacji mobilnych, to przeczytajcie naszą subiektywną listę powodów przemawiających za tym pomysłem. A może macie inne przemyślenia? Dajcie znać w komentarzu! 


1. Używamy coraz więcej aplikacji mobilnych

Każdego roku na całym świecie użytkownicy smartfonów i tabletów coraz więcej czasu poświęcają na korzystanie z różnych aplikacji mobilnych. Według raportu przygotowanego przez badaczy z App Annie w 2016 roku spędziliśmy na tym aż trylion godzin! Prognozy wskazują, że trend ten się utrzyma się przez wiele lat.

Aplikacje z każdym rokiem mogą bowiem coraz więcej. Nowe API, biblioteki i frameworki umożliwiają budowanie coraz bardziej zaawansowanych programów i gier, odpowiadając na przeróżne potrzeby użytkowników. Komunikacja ze znajomymi, zdrowie, zakupy, praca, transport i rozrywka. Czy jest jakaś branża, w której aplikacje nie znalazłyby zastosowania? Nic dziwnego, że nie wyobrażamy sobie świata bez nich.

Już nie tylko sprawdzimy wyniki meczu w internecie. Za pomocą dedykowanych aplikacji możemy śledzić poczynania ulubionej drużyny, dostawać powiadomienia, gdy gra w pobliżu, zarezerwować lub kupić bilet na najbliższe spotkanie, obejrzeć całą relację live na swoim telefonie i wiele więcej! Poza tym za pomocą smartwatchy możemy też monitorować postępy własnego treningu, zbierać i analizować statystyki oraz w łatwy sposób dzielić się wynikami ze swoimi znajomymi. W ciągu całego dnia korzystamy z kilkudziesięciu różnych aplikacji!

2. Zarobki deweloperów cały czas rosną

Deweloperzy aplikacji mobilnych mogą zarabiać bezpośrednio na swoich aplikacjach lub będąc zatrudnionym na etacie w innej firmie. W obu przypadkach będą zadowoleni z osiąganego zysku.

Średnie zarobki programistów aplikacji mobilnych oscylują wokół 6 tys. brutto. Najlepsi otrzymują miesięcznie nawet kilkanaście tysięcy złotych! (1, 2)

Jednak satysfakcjonującymi zarobkami mogą cieszyć się też freelancerzy, publikujący swoje aplikacje bezpośrednio w sklepie Google Play i App Store. Przychody generowane są zarówno poprzez zakup pełnej wersji aplikacji, wewnętrzne mikropłatności i wyświetlane reklamy, a użytkownicy urządzeń mobilnych są coraz hojniejsi!

Od powstania App Store deweloperzy iOS zarobili już 70 miliardów dolarów! (3)

3. Nie musisz znać trudnych języków programowania

Java, Swift i C# to najpopularniejsze języki programowania. Cechuje jest prosta składnia i intuicyjność. Nie musisz wgryzać się w grube podręczniki. Wystarczy kilka godzin szkolenia online, aby zdobyć niezbędne podstawy do tworzenia pierwszych projektów mobilnych.

Za pomocą Javy stworzysz szybkie projekty na platformę Android. Polecamy do tego środowisko Android Studio, które zostało przygotowane i dalej jest wspierane przez Google. Chcesz zacząć naukę już teraz? Aktywuj kurs Android Studio od podstaw – tworzenie aplikacji.

Swift to język stworzony w 2014 roku przez Apple. Umożliwia programowanie lekkich i szybkich aplikacji na iOS, watchOS, tvOS i macOS. Potrzebujesz kursu dla początkujących? Zacznij szkolenie Podstawy języka Swift.

Jeżeli programujesz już w języku C# i znasz technologię .NET, to nie trać czasu na naukę nowego języka! Skorzystaj z niesamowitej technologii Xamarin, która umożliwia tworzenie natywnych aplikacji na iOS i Android. Przekonaj się, ile czasu możesz zaoszczędzić tworząc jednocześnie programy na obie platformy – rozpocznij kurs Tworzenie cross-platformowych aplikacji Xamarin.

4. Nie potrzebujesz studiów kierunkowych

Branża IT zmienia się bardzo dynamicznie, a zapotrzebowanie na kolejnych specjalistów cały czas rośnie! Aby zostać programistą aplikacji mobilnych nie musisz kończyć studiów kierunkowych. Poszukaj profesjonalny kurs online z aktualnymi informacjami – w czasie kilku godzin nauki stworzysz swoje pierwsze programy mobilne!

Dla osób, które poszukują kompleksowej wiedzy polecamy zebrane na Educativo pakiety szkoleń:

W zależności, czy chcesz się skupić na jednej platformie mobilnej, czy masz większe aspiracje, znajdziesz ofertę dla siebie.

Pamiętaj, że dobry kurs to tylko połowa sukcesu! Sumienna nauka i samodzielne pogłębianie zdobytej wiedzy zagwarantuje, że opublikujesz aplikacje, które zdobędą uznanie wśród użytkowników.

5. W każdym wieku możesz odnieść sukces!

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już teraz zaczął naukę programowania aplikacji mobilnych. Jeżeli masz dobry pomysł i z pasją podejdziesz do nowego zajęcia, to jesteś już o krok od sukcesu.

Czy znasz historię Masako Wakamiya? 81-letnia japonka nauczyła się programowania aplikacji mobilnych. (4) Stworzyła program z myślą o osobach starszych, który pozwalał kultywować dawną tradycję. Teraz jest jedną z prelegentek na różnych konferencjach i panelach dyskusyjnych, przekonując że nigdy nie jest za późno, aby zacząć naukę programowania.

  • Dziękujemy za skomenentowanie, dozwolone znaczniki html to strong, code i href.